Rašeliniště Latschenfilz v Bavorském lese

Latschenfilz je jedním z největších rašelinišť v Bavorském lese, dokonce se uvádí, že je druhým největším po Grosser Filz – Klosterfilz u Riedlhütte. Rašeliniště leží v centrální nejpřísněji střežené zóně parku (Kerngebiet). Přístup sem je přísně omezen a pohybovat se zde smí pouze po vysunutém chodníku. Ostatně by nebylo ani zrovna bezpečné pohybovat se mimo. Rašeliniště je místy nestabilní a snadno může spolknout celého člověka.

Rašeliniště Latschenfilz

Rašeliniště Latschenfilz je zajímavým turistickým cílem. Výhodou a nevýhodou zároveň je, že nejbližší obec je celkem daleko (11 km), takže si sem dlouhou cestu mnoho turistů rozmyslí. Díky tomu je zde alespoň větší klid a také nenarušená příroda.

V okolí se přitom nachází ještě několik zajímavých cílů, lada Kohlschachten a Hochschachten, malé rašeliniště Zwieselter Filz a mnoho dalších o kterých si můžete přečíst na těchto stránkách.

Rašeliniště Latschenfilz

Ještě tu pro vás máme jeden tip až se vydáte k rašeliništi. Při jeho jižním okraji se nachází malá odbočka, která turisty zavede k rašelinnému jezírku Latschensee. Mimo tohoto jezírka se ve slati nachází několik dalších postupně zarůstajících. Všude kolem sebe pak můžete obdivovat unikátní vegetaci. Na rašeliništi se daří například klečovému porostu, zakrslým formám smrku, suchopýru pochvatému, ale i masožravým rosnatkám okrouhlolistým.

Možná se vám bude líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.