Přírodní park Horní bavorský les

Nationalpark Bayerischer Wald nebo také hezky česky Národní park Bavorský les patří se svojí celkovou rozlohou 932,8 kilometrů čtverečních (včetně NP Šumava) mezi největší přírodní plochy v Evropě. Někde se s nadsázkou dokonce můžete dočíst, že se jedná o přírodní střechu a plíce Evropy. Jedná se o zcela unikátní oblast, kde najdete rostlinné i živočišné druhy jako nikde jinde na světě. Protože je Bavorský les opravdu rozlehlý a nádherný rozhodli jsme se popsat pro vás jeho jednotlivé oblasti zvlášť.

Krása přírodního parku Bavorský les

V tomto článku začínáme s Horním bavorským lesem, který jak byste to jistě čekali, leží úplně na severu v nejhornější části parku. Lépe vás možná navede, že je to za hranicemi směrem od Domažlic. Horní bavorský les slibuje především nedotčený kus země, uprostřed rozsáhlých lesů. Krajina má charakter středohoří s romantickými údolími řek. Je tak ideální hlavně pro všechny turisty a to at už šlapají po svých, tak se vezou na kolech. Reliéf krajiny je zde opravdu rozmanitý, takže si není problém vybrat obtížnost trasy přesně podle vašeho gusta.

Z největších přírodních krás se zmiňme alespoň to, že na lukách u řeky Regenu (Regentalaue) u Chamu se nachází jedna z největších chráněných oblastí ptactva. V Lohbergu na Lamsku (Lamer Winkel) v odchytové a chovné stanici, která patří do výběhů pro zvěř (Bayerwald-Tierpark) v Bavorském lese, je úspěšně odchovávaná populace tetřeva. Důkazem, že zdejší park oplívá nejenom nesčetně přírodních krás, ale je na turisty i výborně připraven je například to, že přírodní park Horní bavorský les byl v září 2004 oceněn pečetí kvality Viabono. Viabono je známka kvality turistiky orientované na životní prostředí, kterou mohou používat jen ti poskytovatelé, kteří splňují velmi komplexní kritéria kvality, což Horní Bavorský les bezesporu zaručit může!

Více se dozvíte například přímo na české verzi stránek Bavorského lesa, odkud také tento článek čerpá informace.

Možná se vám bude líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.