Okres Freyung-Grafenau oblíbená rekreační oblast v Bavorském lese

Oblast mezi městečky Freyung a Grafenau se spoustou menších kvetoucích obcích a osad vytváří příjemné místo pro trávení dovolené. Jedná se místo, které vám nabídne veškerý moderní turistický komfort a přitom do přírody a hlubokých lesů je to jen krůček. Mnoho zdejších cest stoupá z nadmořské výšky pouhých 400 metrů v divokém a romantickém údolí řeky Ilz až k vrcholkům hraničních hor jako: Roklan (1.453 m.n.m) , Luzný (1.373 m.n.m) a Třístoličník (1.332 m.n.m). Právš mezi Roklanem a Luzným je příroda ponechána sama sobě a svému přirozenému vývoji.

Zdejší oblast leží přímo v centru Bavorského lesa a přiléhá tak k nejcennějším a nejvíce chráněným územím. Mimo jiné se zde tak setkáte s 6 chráněnými krajinnými oblastmi, 10 přírodními chráněnými oblastmi, 61 chráněnými přírodními památkami. Zdejší oblast byla mimo jiné vyhlášena také prvním národním parkem Německa. Za přírodní zajímavost patří i krásné skalnaté rokle, vytvářené horskými potoky v průběhu mnoha staletí. Např. na úbočí Buchbergu (Buchberger Leite) doprovázejí turistu na cestě z Freyungu až k továrně na karbidy, kde se již po sto let vyrábí umělé polodrahokamy.

Jeleni v čisté Bavorské přírodě

Ještě vzácnější, než umělé kamínky je však populace vyder. Tito kriticky ohrožení živočichové našli bezpečné útočiště nedaleko obce Mauth, kde je vždy v zimně dostatek sněhu. Pro vydry je zde tak ideální a bezpečné prostředí. Rekreační oblast Freyung-Grafenau, tak toho nabízí opravdu hodně a to jak pro milovníky přírody, tak kultury a historie. Doporučujeme vám ochutnat například místní kuchyni!

Možná se vám bude líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.