Bavorsko – země pohádek

Všechny zvědavé návštěvníky a cestovatele vítáme na těchto stránkách o svobodném státu Bavorsko. Jak všichni víte Bavorsko, je největší zemí Spolkové republiky Německo. S rozlohou 70 549 kilometrů čtverečních a 12,5 miliony obyvateli je jen o malinko menší, a přitom lidnatější než celá Česká republika. Kromě toho se jedná o zemi velmi bohatou a to nejen ekonomicky v rámci Německa, ale i co se týká přírodních a historických krás.

Většina území je spíše kopcovitého rázu, z něhož se vypínají mohutné hory. A to jak menší ale klidnější Bavorský les navazující na Šumavu, tak na jihu rušná Alpská lyžařská střediska jako Garmisch-Partenkirchen. Dokonce i největší hora Německa Zugspitze (2962 m) leží zde.

Z tohoto důvodu vznikl i tento web, aby vás informoval o krásách a zajímavostech Bavorka a zároveň vám poskytl i důležité informace. Ty se vám určitě budou hodit, až se rozhodnete do Bavorska vydat na dovolenou nebo třeba jen zastavit na krátký výlet při cestě jinám. Chceme vás seznámit nejenom s obvyklými lákadly, jako jsou právě Alpy a lyžařská střediska, pohádkový zámek Neuschwanstein (který najdete i v logo těchto stránek) nebo třeba proslulý Mnichovský Octoberfest, ale i s méně známými ale přesto nádhernými místy.

Nebo také s kulturou a kuchyní místních lidí. Vždyť třeba tradiční lidová architektura na jihu Bavorska je opravdu nádherná. Navíc všude čisto a uklizeno s pomyslným citem Němců pro detail. Bavorsko nám leží za humny, tak proč tuto nádhernou zemi nepoznat blíže!

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou návštěvu tohoto webu o svobodném státu Bavorsko, ale následně i tu skutečnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.