Malebné městečko Frauenau

Frauenau je menší německá obec v zemském okrese Regen ve spolkové zemi Bavorsko. Obec se  nachází se na okraji Bavorského lesa. Centrum obce přitom leží pouhých sedm a půl kilometru vzdošnou čarou od hranic s Českou republikou. Frauenau se nachází v lokalitě s nejcennější a nejzachovalejší přírodou. Z Českých osad je nejblíže vesnice Modrava.

Malebná vesnička Frauenau

Frauenau leží v nadmořské výšce 616 m n. m. a trvale zde žije 2 810 obyvatel (podle posledního sčítání z roku 2008). Obec je obklopena prakticky ze všech stran hustými lesy. V blízkosti cca 5 kilometrů se nachází Zwiesel, což je jedno z větších měst. Ve stejné vzdálenost směrem k Českým hranicím se také nachází Trinkwassertalsperre Oberfrauenau, což je nádrž na pitnou vodu o rozměrech 2km x 0.5 km.

Muzeum skla blízko centra Frauenau

A co navštívit v samotném městě? Především centrum, které je malé, ale také malebné. Pokud budete mít následně náladu někam se vydat, tak zkuste třeba Glasmuseum – muzeum skla. Právě sklo má ve zdejším regionu velkou tradici. Navíc je muzeum blízko centra a lehce ho poznáte podle obrovské skulptury ruky, která drží skleněnou loď.

Skr Frauenau prochází silnice St2132, která se ve Zwieselu napojuje na B11 (E53). Městem vede také železniční trať č. 906.

Jezero s pitnou vodou Frauenau

Možná se vám bude líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.