Lyžování na Velkém Javoru

O nejvyšší hoře Šumavy Velkém Javoru, který se nachází na území Bavorska už jsme něco málo psali. Nyní tady máme volné pokračování, které se týká jenom lyžování na této hoře.

Lyžování na Velkém JavoruPrvní co bychom chtěli říci je, že Velký Javor je opravdu rájem lyžařů. Nachází se zde sjezdařský areál Velký Javor – Arber Skigebiet. Návštěvníci si můžou vybrat z velkého množství tratí i obtížností, které jim vyhovují.

Všechny černé a červené sjezdovky mají navíc akreditaci FIS a jsou zde pořádány lyžařské závody. A to včetně prestižního Světového poháru v alpském lyžování, který se zde od roku 1976 konal již devětkrát.

Pro dopravu lyžařů na horu slouží kabinková lanovka, dvě sedačkové lanovky a tři vleky. Většina sjezdovek má také sněžné děla, takže je možné je dodatečně dosněžovat. Tratě jsou navíc orientovány na severovýchod až severozápad, takže do nich nepálí přímo sluníčko a zaručuje to dobré sněhové podmínky minimálně od prosince do dubna.

Lyžování na Velkém Javoru

Lyžování poblíž

Poblíž lyžařského střediska ve Velkém Javoru je Ski Špičák v Železné Rudě. Dál na jihu Šumavy se nachází oblíbený lyžařský areál Ski Lipno.

Vleky jsou v provozu za dobrých sněhových podmínek denně 9 – 16 hod. Sjezdovka s umělým osvětlením je pak v provozu od 18 do 21 hod. Součástí areálu, který nabízí celkem 15 kilometrů sjezdových tratí, je také snowboardový park a 1200m dlouhá sáňkařská dráha.

Lyžování na Velkém Javoru

Pro lyžování jsou na Velkém Javoru opravdu ideální podmínky v kombinací s kvalitou německých služeb a toho, že zde nikdy není extra narváno, to nabízí opravdu dokonalý lyžařský zážitek.

Pro více informací navštivte oficiální stránky areálu: Arber.de, které jsou v češtině.

Možná se vám bude líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.