Velké Javorské jezero

Velké Javorské jezero (německy Großer Arbersee) je jedním ze tří jezer v Bavorském lese. A tedy jedním z osmi ledovcových jezer v pohoří Šumava. Javorské jezero se nachází na jihovýchodním svahu hory Velký Javor, v nadmořské výšce 934 metrů, má plochu 7,7 hektarů a největší hloubku 16 metrů.

Jezero je situováno v hluboké romantické kotlině a je ze všech stran obklopeno hustými lesy. Krajina kolem má opravdu nádhernou atmosféru. Možná právě proto je zdejší jezero nejnavštěvovanějším jezerem v Bavorském lese.

Pokračování článku »

Rašeliniště Latschenfilz

Latschenfilz je jedním z největších rašelinišť v Bavorském lese, dokonce se uvádí, že je druhým největším po Grosser Filz – Klosterfilz u Riedlhütte. Rašeliniště leží v centrální nejpřísněji střežené zóně parku (Kerngebiet). Přístup sem je přísně omezen a pohybovat se zde smí pouze po vysunutém chodníku. Ostatně by nebylo ani zrovna bezpečné pohybovat se mimo. Rašeliniště je místy nestabilní a snadno může spolknout celého člověka.

Rašeliniště Latschenfilz

Rašeliniště Latschenfilz je zajímavým turistickým cílem. Výhodou a nevýhodou zároveň je, že nejbližší obec je celkem daleko (11 km), takže si sem dlouhou cestu mnoho turistů rozmyslí. Díky tomu je zde alespoň větší klid a také nenarušená příroda. V okolí se přitom nachází ještě několik zajímavých cílů, lada Kohlschachten a Hochschachten, malé rašeliniště Zwieselter Filz a mnoho dalších o kterých si můžete přečíst na těchto stránkách.

Pokračování článku »

Okres Freyung-Grafenau oblíbená rekreační oblast v Bavorském lese

Oblast mezi městečky Freyung a Grafenau se spoustou menších kvetoucích obcích a osad vytváří příjemné místo pro trávení dovolené. Jedná se místo, které vám nabídne veškerý moderní turistický komfort a přitom do přírody a hlubokých lesů je to jen krůček. Mnoho zdejších cest stoupá z nadmořské výšky pouhých 400 metrů v divokém a romantickém údolí řeky Ilz až k vrcholkům hraničních hor jako: Roklan (1.453 m.n.m) , Luzný (1.373 m.n.m) a Třístoličník (1.332 m.n.m). Právš mezi Roklanem a Luzným je příroda ponechána sama sobě a svému přirozenému vývoji.

Pokračování článku »

Přírodní park Horní bavorský les

Nationalpark Bayerischer Wald nebo také hezky česky Národní park Bavorský les patří se svojí celkovou rozlohou 932,8 kilometrů čtverečních (včetně NP Šumava) mezi největší přírodní plochy v Evropě. Někde se s nadsázkou dokonce můžete dočíst, že se jedná o přírodní střechu a plíce Evropy. Jedná se o zcela unikátní oblast, kde najdete rostlinné i živočišné druhy jako nikde jinde na světě. Protože je Bavorský les opravdu rozlehlý a nádherný rozhodli jsme se popsat pro vás jeho jednotlivé oblasti zvlášť.

Krása přírodního parku Bavorský les

Pokračování článku »