Marktredwitz

Marktredwitz nebo také česky Ředvice je větší město v bavorském okrese Wunsiedel im Fichtelgebirge. Nachází se v severovýchodním Bavorsku jen 15 kilometrů od našich hranic. Nejbližší české město je pak Cheb, který od Marktredwitzu dělí asi 23 kilometrů. V Marktredwitzu žije trvale 17.253 obyvatel (k 31.prosince 2010) a je také největším městem v okresu. Město se nachází v nadmořské výšce 529 metrů.

Pokračování článku »

Bodenmais blízko hranic

Bodenmais je malé městečko necelých 10 kilometrů od našich hranic. Proto má dokonce i české jméno a  to Boží Mysl. Žije zde 3.328 stálých obyvatel (k 31. prosinci 2009).

Obec se nachází v nádherné přírodě hluboko v Bavorském lese, na jihozápadě se pak tyčí nejvyšší ne-alpská hora Bavorska Velký Javor (Grosser Arber), další zajímavou horou je blízký Silberberg (955 m.n.m). Nadmořská výška samotného města je 689 m.n.m. Bodenmais je známé jako lázeňské město, sportovní a kulturní centrum německé části Šumavy. Město je mezi turisty velmi oblíbené a drží se na předních příčkách návštěvnosti.

Pokračování článku »

Zwiesel – klimatické lázně

Město Zwiesel leží v Německu pouhých 12 kilometrů vzdušnou čarou od Českých hranic. Konkrétně se nachází ve vládním obvodu Dolní Bavorsko, v zemském okrese Regen. Nejbližší České město je Železná Ruda odkud vede také pěkná silnice až do Zwieselu. Město leží na říčce Řezné (německy Regen). Zajímavostí je, že díky čisté přírodě má město od roku 1972 status uznávaných klimatických lázní. Zwiesel je městečko s poklidnou atmosférou, dlouhým náměstím a samozřejmě jak se na Německé poměry sluší hezky čisté a upravené.

Město Zwiesel v Bavorsku

Pokračování článku »

Malebné městečko Frauenau

Frauenau je menší německá obec v zemském okrese Regen ve spolkové zemi Bavorsko. Obec se  nachází se na okraji Bavorského lesa. Centrum obce přitom leží pouhých sedm a půl kilometru vzdošnou čarou od hranic s Českou republikou. Frauenau se nachází v lokalitě s nejcennější a nejzachovalejší přírodou. Z Českých osad je nejblíže vesnice Modrava.

Malebná vesnička Frauenau

Frauenau leží v nadmořské výšce 616 m n. m. a trvale zde žije 2 810 obyvatel (podle posledního sčítání z roku 2008). Obec je obklopena prakticky ze všech stran hustými lesy. V blízkosti cca 5 kilometrů se nachází Zwiesel, což je jedno z větších měst. Ve stejné vzdálenost směrem k Českým hranicím se také nachází Trinkwassertalsperre Oberfrauenau, což je nádrž na pitnou vodu o rozměrech 2km x 0.5 km.

Pokračování článku »

Mnichov – Bavorská metropole

Mnichov je největší a hlavní Bavorskou metropolí a se svými 1,3 miliony obyvatel i třetím největším městem Německa. Město leží v podhůří Alp na řece Isar, která na své cestě městem vytváří tři menší ostrůvky. Kromě toho městem protéká několik menších říček jako Würm a potoků. Četné jsou i jezera a to jak v blízkosti města Ammersee, Wörthsee nebo Starnbergské jezera, tak přímo uvnitř města samotného (Kleinhesseloher See. Lerchenauer, Fasanerie nebo Feldmochinger See). Město je poměrně hustě osídleno. Zabírá plochu 310 kilometrů čtverečních, což je do rozlehlohou 6. největší město v Německu, ale jak už jsme řekli, tak do počtu obyvatel je Mnichov 3.

Pohled na historické náměstí

Pokračování článku »

« Starší články