Sdílet na Facebooku

Bavorsko – země pohádek

Všechny zvědavé návštěvníky a cestovatele vítáme na těchto stránkách o svobodném státu Bavorsko. Jak všichni víte Bavorsko, je největší zemí Spolkové republiky Německo. S rozlohou 70 549 kilometrů čtverečních a 12,5 miliony obyvateli je jen o malinko menší, a přitom lidnatější než celá Česká republika. Kromě toho se jedná o zemi velmi bohatou a to nejen ekonomicky v rámci Německa, ale i co se týká přírodních a historických krás. Většina území je spíše kopcovitého rázu, z něhož se vypínají mohutné hory. A to jak menší ale klidnější Bavorský les navazující na Šumavu, tak na jihu rušná Alpská lyžařská střediska jako Garmisch-Partenkirchen. Dokonce i největší hora Německa Zugspitze (2962 m) leží zde.

Bavorsko - země piva, klobás a nádherné přírody

Z tohoto důvodu vznikl i tento web, aby vás informoval o krásách a zajímavostech Bavorka a zároveň vám poskytl i důležité informace. Ty se vám určitě budou hodit, až se rozhodnete do Bavorska vydat na dovolenou nebo třeba jen zastavit na krátký výlet při cestě jinám. Chceme vás seznámit nejenom s obvyklými lákadly, jako jsou právě Alpy a lyžařská střediska, pohádkový zámek Neuschwanstein (který najdete i v logo těchto stránek) nebo třeba proslulý Mnichovský Octoberfest, ale i s méně známými ale přesto nádhernými místy. Nebo také s kulturou a kuchyní místních lidí. Vždyť třeba tradiční lidová architektura na jihu Bavorska je opravdu nádherná. Navíc všude čisto a uklizeno s pomyslným citem Němců pro detail. Bavorsko nám leží za humny, tak proč tuto nádhernou zemi nepoznat blíže!

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou virtuální návštěvu těchto stránek o svobodném státu Bavorsko, ale následně i tu skutečnou.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.