Sdílet na Facebooku

Bodenmais blízko hranic

Bodenmais je malé městečko necelých 10 kilometrů od našich hranic. Proto má dokonce i české jméno a  to Boží Mysl. Žije zde 3.328 stálých obyvatel (k 31. prosinci 2009).

Obec se nachází v nádherné přírodě hluboko v Bavorském lese, na jihozápadě se pak tyčí nejvyšší ne-alpská hora Bavorska Velký Javor (Grosser Arber), další zajímavou horou je blízký Silberberg (955 m.n.m). Nadmořská výška samotného města je 689 m.n.m. Bodenmais je známé jako lázeňské město, sportovní a kulturní centrum německé části Šumavy. Město je mezi turisty velmi oblíbené a drží se na předních příčkách návštěvnosti.

K Bodenmais administrativně patří i další okolní obce a to: Bodenmais: Bergwinkl, Böhmhof, Glashütte, Harlachberg, Karlhammer, Klause, Kohlplatz, Kothinghammer, Kreuzseign, Mais, Miesleuthen, Mooshof, Oberlohwies, Silberberg, Sternhammer, Unterlohwies, Untersteinhaus und Waid.

Ve městě je sklárna Joska, která se zabývá výrobou broušeného a foukaného skla. Hora Silberberg (česky Stříbrná hora) je oblíbený cíl turistů. Jméno si získala podle dolu na stříbro, který je poprvé zmiňován už v roce 1463. V okolí je mnoho krásných lyžařských sjezdových a běžeckých tratí.

První písemné zmínky o samotné obci se datují kolem roku 1300. První osadníci byli mniši. Není se tak čemu divit, že nejdůležitější památkou přímo ve městě je kostel Nanebevzetí Panny Marie a oltářním obrazem vytvořeným dle proslulé Černé Madony Loretánské v Itálii. 16.6.1705 (sv.benno) byl tento zázračný obraz (dar kurfiřta) ve slavnostním procesí přenesen do Bodenmaisu. Každoročně se na paměť této události slaví v červnu lidová slavnost sv.Benna.

Jinak je Bodenmais pěkná malebná obec se spoustou hotýlků a chat. Ostatně více už se můžete dozvědět třeba z oficiálních stránek www.bodenmais.de.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.