Sdílet na Facebooku

Lyžování na Velkém Javoru

O nejvyšší hoře Šumavy Velkém Javoru, který se nachází na území Bavorska už jsme psali v tomto článku. Nyní tady máme volné pokračování, které se týká jenom lyžování na této hoře. První co bychom chtěli říci je, že Velký Javor je opravdu rájem lyžařů. Nachází se zde sjezdařský areál Velký Javor – Arber Skigebiet. Návštěvníci si můžou vybrat z velkého množství tratí i obtížností, které jim vyhovují.

Lyžování na Velkém Javoru

Všechny černé a červené sjezdovky mají navíc akreditaci FIS a jsou zde pořádány lyžařské závody. A to včetně prestižního Světového poháru v alpském lyžování, který se zde od roku 1976 konal již devětkrát.

Pro dopravu lyžařů na horu slouží kabinková lanovka, dvě sedačkové lanovky a tři vleky. Většina sjezdovek má také sněžné děla, takže je možné je dodatečně dosněžovat. Tratě jsou navíc orientovány na severovýchod až severozápad, takže do nich nepálí přímo sluníčko a zaručuje to dobré sněhové podmínky minimálně od prosince do dubna. Vleky jsou v provozu za dobrých sněhových  podmínek denně 9 – 16 hod. Sjezdovka s umělým osvětlením je pak v provozu od 18 do 21 hod. Součástí areálu, který nabízí celkem 15 kilometrů sjezdových tratí, je také snowboardový park a 1200m dlouhá sáňkařská dráha.

Krásně upravený svah Velkého Javoru

Pro lyžování jsou na Velkém Javoru opravdu ideální podmínky v kombinací s kvalitou německých služeb a toho, že zde nikdy není extra narváno, to nabízí opravdu dokonalý lyžařský zážitek.

Pro více informací navštivte oficiální stránky areálu: arber.de, které jsou i v češtině.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.